Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Kliknij "Zamknij" by zaakceptować je, i móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszych sklepów.

zamknij
Wszystkie bestsellery
  • Banner

Góra Fuji Hokusai i Hiroshige. Japońskie drzeworyty krajobrazowe

145,00 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis

Góra Fuji Hokusai i Hiroshige. Japońskie drzeworyty krajobrazowe 

Góra Fuji: Hokusai i Hiroshige. Japońskie drzeworyty krajobrazowe z kolekcji Feliksa Mangghi Jasieńskiego

REDAKCJA MAŁGORZATA MARTINI

ISBN: 978-83-62096-19-0

LICZBA STRON 288

FORMAT: 23 X 28 CM

JĘZYK WYDANIA: POLSKI

ROK WYDANIA: 2012

OPRAWA: MIĘKKA

Jest to pierwsze w polskim piśmiennictwie opracowanie tego tematu - góry Fuji w sztuce japońskiej - w oparciu o kolekcję największego polskiego kolekcjonera Feliksa Jasieńskiego. Tak wystawa, jak i publikacja ukazują wizję pejzażu w japońskim tradycyjnym drzeworycie w oparciu o widoki góry Fuji w ujęciu dwóch największych artystów schyłkowego okresu ukiyo-e Katsushiki Hokusaia (1760-1849) i Utagawy Hiroshigego (1797-1858) i ich największe dzieła.

Książka wydana jako starannie opracowany album w pięknej szacie graficznej, zawiera obszerny barwny materiał ilustracyjny, katalogowe opisy poszczególnych dzieł oraz obszerne do nich komentarze. Eseje poświęcone górze Fuji ukazują „japońską świętą górę” jako wulkan, jej obecność w kulturze i sztuce Japonii oraz sztuce obu artystów. Przytoczone komentarze również samego kolekcjonera świadczą o jego fascynacji Fuji, sztuką japońską i obydwu artystami. Materiał uzupełniają kalendaria życia i twórczości artystów oraz słownik terminów japońskich.

Szczegóły produktu
1 Przedmiot
Nowy produkt

Opis

Kategorie
Wydawnictwa Naukowe
Kategorie
Sztuka
Wydawca
Manggha
Zobacz także
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku