Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Kliknij "Zamknij" by zaakceptować je, i móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszych sklepów.

zamknij
Wszystkie bestsellery
  • Banner

BOGUCICE SOSJERKA PORCELANA KATOWICE

30,00 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis

BOGUCICE SOSJERKA PORCELANA KATOWICE

Bardzo ładna, klasyczna w formie sosjerka kolekcjonerska.

Sygnowany literą B w wianuszku.

Pochodzi z lat 60-tych.

Zdobiony delikatnym motywem kwiatowym.

Wymiary:

wysokość 10 cm

szerokość 10 cm

długość z uszkiem 19 cm

Cytat o historii pochodzi ze strony internetowej Firmy:

Firma BGH Network S.A. powstała w 1998 roku jako spółka produkcyjno-handlowa i prowadzi produkcję i dystrybucję szerokiej gamy wyrobów ceramicznych, kontynuując długoletnią tradycję wytwarzania porcelany stołowej na Górnym Śląsku.

Mury fabryki w przemysłowej części Katowic na pograniczu dzielnicy Zawodzie i Bogucice powstały w latach 80-tych XIX wieku. Pierwsza produkcja porcelany ruszyła w 1925 roku w fabryce należącej do koncernu "Giesche". Georg Giesche stworzył tę fabrykę na bazie innych istniejących zakładów min. szopienickiej "Elektroporcelany".

Przez cały okres międzywojenny fabryka należała do wiodących producentów w branży, prężnie konkurując z fabrykami w Ćmielowie i Chodzieży, a także z importowanymi wyrobami z Dolnego Śląska znajdujących się wtedy na obszarze Niemiec.

Po II wojnie światowej fabryka została znacjonalizowana i przekształcona w Zakłady Porcelany "Bogucice", które istniały do 1993 roku. W 1994 roku produkcję przejęła spółka Porcelana Śląska Sp. z o.o. i prowadziła ją do 2008 roku. Uruchomienie produkcji przez Porcelaną Śląską było poprzedzone remontami i modernizacją procesu technologicznego. W kolejnych latach wprowadzano nowe technologie prasowania wyrobów i wypału.

Plastycy współpracujący z firmą stworzyli wiele niepowtarzalnych wzorów, kładąc szczególny nacisk na piękno, elegancje i harmonię. Kontrakt z Ministerstwem Spraw Zagranicznych pozwolił porcelanie z Bogucic zaistnieć na stołach wszystkich polskich placówek dyplomatycznych. Co ciekawe, porcelana z Katowic nie po raz pierwszy trafiła na stoły dyplomatów - już w okresie międzywojennym polskie placówki dyplomatyczne były zaopatrywane przez fabrykę Giesche.

Dziś BGH Network S.A tworząc piękne kolekcje wyrobów z porcelany odzwierciedla najnowsze trendy we wzornictwie przemysłowym, które zyskują uznanie wśród nabywców w kraju i poza jego granicami.

Szczegóły produktu
1 Przedmiot
Używane

Opis

Oryginał
TAK
Zobacz także
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku