Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Kliknij "Zamknij" by zaakceptować je, i móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszych sklepów.

zamknij
Wszystkie bestsellery
  • Banner

Dzieje Polski od śmierci Zygmunta Augusta do ... - Rejnold Heidenstein

120,00 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis

Dzieje Polski od śmierci Zygmunta Augusta do roku 1594 ksiąg XII- Rejnold Heidenstein

Reprint oryginału z 1857 r opisujący dzieje Polski do 1594 r. Tytuł ten jest przez wielu historyków uznawany jako rzetelne źródło danych opisywanych wieków XVI i XVII wieku.

Heidenstein był sekretarzem kancelarii S. Batorego i Zygmunta III Augusta, protegowanym Zamoyskiego, dyplomatą. Z oczywistych powodów był więc królewskim kronikarzem, nadwornym historykiem. Dał obszerny i drobiazgowy opis ludzi i wydarzeń, wojen i dyplomacji Rzeczpospolitej Obojga Narodów XVI w., jakiego nie znajdziemy u innych staropolskich autorów. Pisał on o wydarzeniach historycznych jako ich uczestnik, naoczny świadek. I pisał równocześnie Dzieje Polski… na wzór antycznych pisarzy, np. Juliusza Cezara.

Tomy Heidensteina nie pozwalają na odejście od realiów, bo niemal przystają do rzeczywistości, którą opisują. Co więcej, autor czyni to niezwykle żywym językiem, który dla współczesnego czytelnika jest nie tylko zrozumiały, ale też zgodny z oczekiwanym wzorcem historycznej, nie akademickiej opowieści.

Opis pozycji:

Wydawnictwo Graf-ika

Warszawa, 2019

Oprawa ekoskórzana, szyta ze złotymi tłoczeniami.

Format: 148 x 210 mm

ISBN: 978-83-953318-0-0

Szczegóły produktu
1 Przedmiot

Opis

Kategorie
Historia
Wydawca
Graf_ika
Reprint
Nowy egzemplarz
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku