Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Kliknij "Zamknij" by zaakceptować je, i móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszych sklepów.

zamknij
Wszystkie bestsellery
  • Banner

Polska kuchnia koszerna - Rebeka Wolff

59,00 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis

Polska kuchnia koszerna - Rebeka Wolff

Reprint wydania z 1877 r. 

Unikat w skali Polski a może świata? O istnieniu tej pozycji dowiedziałam się przypadkiem, przeglądając liczne artykuły w mediach. Szukałam długo, przekopując się przez liczne biblioteczne katalogi. Nawet Estreicher w swoim sławetnym katalogu nie notuje tejże pozycji. Już miałam zrezygnować z poszukiwań, gdy przypadkiem „ktoś” zdradził mi tajemnicze miejsce jej pobytu… i odnalazłam ją, niczym zaginiony skarb, a teraz dzielę się tym skarbem z Państwem.  

Tytuł w całości brzmi: 

„Polska kuchnia koszerna” 

zawierająca najrozmaitsze potrawy i pieczywa, 

konfitury i soki, 

oraz szczegółowy przewodnik 

do urządzenia koszernego gospodarstwa 

przez Rebekę Wolff 

tłumaczone z niemieckiego przez S.D. 

nakładem tłumacza 

Warszawa 

1877 

Wstęp najlepiej prezentuje wartość tej unikatowej pozycji. 

"…Wychowana w domu dobrym i koszernym i będąc przeszło 28 lat gospodynią, postanowiłam sobie przyjść w pomoc paniom Izraelitkom, chętnie pragnącym zadość uczynić wymaganiom gastronomicznym, a jednak nie chcącym zerwać ze swoją religią i tradycją. 

Dziełko niniejsze, często w oryginale przeze mnie używane, przetłumaczyłam na język ojczysty. Zawiera ono przepisy najdelikatniejszych, również jak i najzwyczajniejszych potraw, mięsnych i mlecznych, przepisy na różne pieczywo, konfitury, soki, galarety, kremy, sosy itp., wszystko przyrządzone w sposób koszerny. 

Kierując się tą książką, niewiele należy dołożyć starania, ażeby tanim kosztem dom koszerny w porządku utrzymywać. Tak szczegółowo obeznana jestem z tą książką, iż jestem przekonaną o akuratności zawartych w niej przepisów i śmiało polecam ją naszym paniom postępowym, jako też i zachowawczym, jako mogąca zaradzić we wszelkiej okoliczności tyczącej się gospodarstwa…" 

Opis pozycji:

Wydawca: Graf_ika

Data wydania: 2010

Metoda druku: Fotooffset

Oprawa: twarda, szyta

Format: 21x15,5 cm

Liczba stron: 151 + spis rzeczy 10 str.

ISBN: 978-83-61889-20-5

Szczegóły produktu
1 Przedmiot

Opis

Kategorie
Kulinarne
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku