Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Kliknij "Zamknij" by zaakceptować je, i móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszych sklepów.

zamknij
Wszystkie bestsellery
  • Banner

Budownictwo drzewne i wyroby z drzewa w dawnej Polsce - Zygmunt Gloger

87,00 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis

Budownictwo drzewne i wyroby z drzewa w dawnej Polsce - Zygmunt Gloger - oprawa introligatorska

Książka opatrzona jest dwustronicowym wstępem napisanym przez autora. Tom pierwszy zawiera 383 strony. Tom drugi to tylko 192 strony, ponieważ śmierć autora zatrzymała pracę przy encyklopedii na literze "L". Oba tomy wydane są w jednym woluminie. 

Praca ta jest alfabetycznym spisem licznych i wspaniałych przykładów budownictwa drewnianego w dawnej Polsce " na jej kartach prezentowane są obiekty z Podlasia, Mazowsza, Litwy, Żmudzi, z pogranicza Podola i Wołoszczyzny, z Galicji, z Czerwonej Rusi, Poznańskiego, Grodzieńszczyzny i innych regionów. Autor opisuje także nieistniejące już obiekty z terenów Litwy, Podlasia, Mazowsza, Lubelszczyzny, Ukrainy, Żmudzi, Ziemi Sandomierskiej, Opatowskiej, Radomskiej itd. 

Z. Gloger przedstawia w swojej książce dawne cerkwie drewniane, stare domy, chaty, dwory szlacheckie, pałace, stare pomniki przyrody, dzwonnice, kościoły, lamusy, krzesła, krzyże, kufry etc. Łącznie księga zawiera około 550 zdjęć, rysunków i rycin (m.in. świetne rysunki Z. Glogera oraz ryciny wg Jana Matejki). 

Jest to praca o wyjątkowej wartości naukowej (etnograficznej i historycznej) z uwagi na fakt, iż większość prezentowanych obiektów nie przetrwała do naszych czasów. 

Opis pozycji

Wydawca: Graf_ika

Data wydania: 2006

Metoda druku: Fotooffset

Oprawa: Twarda,ekoskóra ze złotymi tłoczenia, naklejka kolorowa na licu

Zawartość: 2 tomy w jednym woluminie

Rozm. albumu: 19,4 x 26,3 x 4,6 cm

ISBN-10/13: 978-83-923582-0-6

Szczegóły produktu
1 Przedmiot

Opis

Kategorie
Hobby
Wydawca
Graf_ika
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku