Strona do poprawnego działania potrzebuje wykorzystywać pliki cookies. Kliknij "Zamknij" by zaakceptować je, i móc w pełni korzystać z funkcjonalności naszych sklepów.

zamknij
Wszystkie bestsellery
  • Banner

COMPENDIUM FERCULORUM albo Zebranie Potraw - Stanisław Czerniecki

52,00 zł
Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

Opis

COMPENDIUM FERCULORUM albo Zebranie Potraw - Stanisław Czerniecki

Compendium Ferculorum albo zebranie potraw - pierwsza zachowana polska książka kucharska, wydana w Krakowie w 1682 roku. Autorem był kuchmistrz wojewody krakowskiego Aleksandra Michała Lubomirskiego Stanisław Czerniecki. Książka składa się z trzech rozdziałów i zawiera 333 przepisy. 

W części pierwszej przedstawione zostały potrawy mięsne, w rozdziale drugim umieszczono przepisy na dania z ryb, ostatnia część dzieła zawiera receptury na potrawy mleczne, pasztety, sposoby przyrządzania tortów i ciast. Każda z tych części oprócz stu głównych przepisów, zawiera uzupełnienie, tzw. additament (dziesięć kolejnych receptur, dotyczących dodatków do opisywanych wcześniej potraw). Atrakcją każdego rozdziału jest tzw. sekret kuchmistrzowski. 

Dzieło zadedykował autor Helenie Tekli Lubomirskiej, żonie Aleksandra Michała. 

Wydawnictwo na prośbę swoich Klientów, cały tekst wydrukowany współczesną czcionką załączyło do książki, życząc nie tylko przyjemnej lektury ale również samych sukcesów kulinarnych! Przepisy zawarte w niniejszej publikacji są unikatowe i... niektóre dość oryginalne. 

Opis pozycji

Data wydania: 2013

Oprawa: zadrukowana wyklekja, oprawa twarda, zadrukowana

Format: 160 x 277 mm

Liczba stron: 8 nn+194

ISBN 978-83-61889-69-4

Szczegóły produktu
1 Przedmiot

Opis

Kategorie
Kulinarne
16 innych produktów w tej samej kategorii:

Śledź nas na Facebooku